Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

III Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich

W dniach 8-10 czerwca 2016 r. odbył się w Warszawie III Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich, w którym nasza szkoła brała udział. Było to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy braliśmy udział w zjeździe szkół im. Ireny Sendlerowej. Pierwszego dnia wszystkie przybyłe szkoły prezentowały swoje sztandary. Były zorganizowane różne warsztaty i zajęcia integrujące. Drugiego dnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odbyło się spotkanie z córką Ireny Sendlerowej Panią Janiną Zgrzembską, Panią Elżbietą Ficowską – jedną z uratowanych oraz autorką książek o Irenie Sendlerowej Anną Mieszkowską. Wręczono szkołom statuetki oraz nagrody w Międzynarodowym Konkursie Literacko-Artystycznym Irena Sendlerowa. Historia- teraźniejszość – przyszłość. Nasi uczniowie Krzysztof Kościanek i Emilia Selivanova zajęli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Trzeciego dnia była wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i zwiedzanie Zamku Królewskiego.DSCN6786 DSCN6791 DSCN6799 DSCN6839 DSCN6828 DSCN6842 DSCN6862 DSCN6864 DSCN6865 DSCN6878 DSCN6882 DSCN6887