Jasełka 2019

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że nasza szkoła może pochwalić się uczniami obdarzonymi także talentem aktorskim, co potwierdza cyklicznie wystawiane w  Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie przedstawienie jasełkowe. W tym roku odbyło się ono  w niedzielę 13 stycznia.

Jasełka w wykonaniu naszych licealistów wywołują dużo pozytywnych emocji i zainteresowania wśród miejscowej społeczności. Widać to m.in. po wszystkich miejscach zajętych przez widzów w sali widowiskowej GOK-u.

Przygotowania do tego jakże ważnego dla nas przedstawienia trwały już od przełomu listopada i grudnia. Każdy z występujących mógł dodać coś od siebie oraz wykazać się duszą artystyczną poprzez np. udział w zrobieniu dekoracji. Nad całością czuwały jednak nasze wspaniałe nauczycielki – pani Justyna Kołacińska (reżyseria), pani Małgorzata Dusza (muzyka) oraz pani Maria Kocewiak (scenografia).

W tym roku pod względem choreograficznym bardzo wykazały się również dwie uczennice klasy  drugiej – Natalia Mazur i Zuzia Górka, odpowiedzialne za przygotowanie układów tanecznych, które w znacznym stopniu uświetniły widowisko. Uatrakcyjniły one jasełka, stanowiąc odpowiednie tło do treści i muzyki przedstawienia.

Owocem tych wszystkich działań był cudowny efekt końcowy. Jasełka spotkały się z ciepłym przyjęciem przez widzów i zostały zwieńczone owacjami na stojąco. Ponadto docierają do nas niezwykle pozytywne reakcje ludzi, którzy zostali poruszeni i zaskoczeni profesjonalizmem przygotowania, wystawienia i całej oprawy widowiska. Dziękujemy wszystkim za docenienie naszych starań i obiecujemy, że to nie koniec naszego zaangażowania w życie kulturalne Tarczyna.

Kamila