Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

Klub Historyczny im. Armii Krajowej

Dziś w naszej szkole miało miejsce wyjątkowo piękne wydarzenie, rozpoczął działalność Klub Historyczny im. Armii Krajowej. Na uroczystej inauguracji obecny był Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, doc. dr Piotr W. Kurek, Burmistrz Miasta i Gminy Tarczyn, Pani Barbara Galicz, ks. Andrzej Ruszkowski, Proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Leśnej Polanie, oraz kombatanci, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Zygmunt Latoszyński i Jerzy Zagórski. Do Klubu zostało włączonych 10 uczniów naszej szkoły. Prezesem Klubu został Pan Paweł Maszczyk, nauczyciel Historii, zastępcą Pan Dyrektor Jacek Marzec, a sekretarzem Łukasz Ćwiertniewicz.
Pan Piotr Kurek przekazał do szkolnej Biblioteki cenne książki dotyczące Armii Krajowej oraz ozdobne logo naszego szkolnego klubu Historycznego.
Wszyscy członkowie dostali legitymacje członkowskie, a Zarząd Klubu dodatkowo piękne metalowe znaczki.

Warto podkreślić, że klub Historyczny w naszej szkole jest pierwszą taką inicjatywą w naszej okolicy, w tej części Mazowsza. Kolejny klub zacznie działać w grudniu w ZSP w Grójcu, a poza tym cisza:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!
Członkom Klubu życzymy wielu dobrych spotkań, odkryć i rozwoju pasji.