Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

Obchody Święta Niepodległości

    W całym kraju trwają obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła poprzez różne inicjatywy również włączyła się w to ogólnopolskie świętowanie.  

  8 listopada uczciliśmy tę wyjątkową rocznicę apelem zorganizowanym przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Zamanifestowaliśmy w ten sposób naszą patriotyczną świadomość oraz dumę z tego, że przypadło nam żyć w tak wyjątkowym czasie, kiedy Polska jest już krajem suwerennym. Po apelu bardzo uroczyście i podniośle wykonaliśmy wiele pieśni patriotycznych.  Było to wspaniałe przeżycie, podkreślające naszą przynależność do Ojczyzny.

   9 listopada o 8.00 przygotowaliśmy niezwykle wzruszający „Poranek poetycki”  pt. „Spotkanie z Narodowymi Bohaterami”. Odczytaliśmy fragmenty największych dzieł powstałych w okresie polskiej niewoli.

  Ostatnim akcentem obchodów było przyłączenie się do akcji o nazwie „Rekord dla Niepodległej”, przeprowadzonej 9 listopada o godz. 11.11 we wszystkich placówkach oświatowych. Polegała ona na tym, że przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

  Wszystkie te wydarzenia, w których uczestniczyliśmy, skłaniają nas do refleksji, że w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości musimy pamiętać, że Polska to MY i od nas zależy kolejne 100 lat.

Kamila, kl. II.

 

DSC_0093 DSC_0118 DSC_0141 DSC_0168 DSC_0161 DSCN9209

poranek