Nasze klasy w roku szkolnym 2024/2025

Liceum Ogólnokształcące
1a – rehabilitacyjno-kosmetyczna (przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, biologia)

Jeżeli interesujesz się zasadami funkcjonowania organizmów, problematyką prozdrowotną, chcesz pomagać innym i dbać o ich wygląd, a swoją przyszłość zawodową widzisz w szeroko pojętej branży medycznej i kosmetycznej – klasa rehabilitacyjno-kosmetyczna jest właśnie dla Ciebie!

Tu zdobędziesz solidną wiedzę z zakresu biologii, nauczysz się rozpoznawać zagrożenia dla zdrowia własnego i innych, rozwiniesz umiejętność podejmowania działań profilaktycznych, a na zajęciach z ratownictwa przedmedycznego zdobędziesz praktyczne umiejętności ratujące życie. Z naszą pomocą zdobędziesz podstawy do dalszej edukacji na kierunkach, takich jak np.: rehabilitacja, dietetyka, odnowa biologiczna czy kosmetyka i kosmetologia. W ciągu roku szkolnego będziesz mógł uczestniczyć w wykładach, warsztatach, czy ćwiczeniach z zakresu rehabilitacji i kosmetyki.

1b – medialna  (przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, historia)

Jeżeli interesujesz się literaturą, sztuką, światem mediów, lubisz film, teatr, taniec – wybierz klasę medialną!

Tu zapoznasz się z tajnikami literatury i procesu twórczego, nauczysz się świadomego odbioru dzieł kultury i dostrzeżesz rolę mediów we współczesnym świecie. Prowadzone w szkole zajęcia przygotują Cię do studiów na kierunkach, takich jak np.: filologia polska, historia, dziennikarstwo, zarządzanie kulturą, public relations. Dodatkowo weźmiesz udział w zajęciach o charakterze warsztatów, projektów i spotkań medialno-artystycznych.

1c – ekonomiczna  (przedmioty rozszerzone: matematyka, język angielski, geografia lub informatyka)

Jeśli lubisz poznawać świat, interesujesz się geografią, czy informatyką nie przeraża Cię matematyka, to ta klasa  została stworzona właśnie dla Ciebie!

Tu zdobędziesz solidną wiedzę z geografii lub informatyki i matematyki oraz weźmiesz udział w atrakcyjnych zajęciach, a świetna znajomość języka obcego ułatwi nawiązywanie kontaktów z ludźmi z całego świata. Dzięki geografii dotrzesz w każdy zakątek świata, nie ruszając się z miejsca. Matematyka nauczy logicznego myślenia. Ta klasa to odkrywanie nowych horyzontów wiedzy i doświadczenia. Do tej klasy zapraszamy wszystkich, którzy mają zdolności w kierunku przedmiotów ścisłych oraz zainteresowania geografią. Podjęcie nauki w tej klasie daje możliwość atrakcyjnego i praktycznego poszerzania wiedzy i podjęcia studiów na kierunkach ekonomicznych, administracyjnych, geograficznych, turystycznych oraz związanych z naukami ścisłymi.