Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

Ślubowanie klas pierwszych

Rok szkolny 2020/21 różni się bardzo od lat ubiegłych. Wielu rzeczy nam nie wolno, o wielu musimy pamiętać. Dla bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły, wielu zachowań musimy się wystrzegać. Z tego względu nawet przyjęcie w poczet braci uczniowskiej nowych młodszych kolegów i koleżanek w niczym nie przypominało tego, do czego przyzwyczailiśmy się przez lata.

Ślubowanie klas pierwszych zawsze jest w naszej szkole ważnym wydarzeniem. Jest to okazja do tego, by poznać „nowych” zintegrować zespół. Zazwyczaj poprzedzał je sobotni „Rajd pieszy”, potem wzruszający program artystyczny, podczas którego nowi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną widownią. W zeszłym roku skończyło się to nawet wspólną dyskoteką.

Bieżący rok szkolny weryfikuje nasze plany każdego dnia. My jednak się nie poddajemy, nawet koronawirusowi. Postanowiliśmy, że nasi nowi uczniowie będą mieli swój wielki dzień i przy zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i nieocenionej pomocy rodziców, udało się.

21 września od rana panował gwar i radosne oczekiwanie. Najpierw krótkie próby, dekoracje, wspólne rozmowy. O 1400 razem z wychowawcami pierwszaki ruszyły na przygotowane przez samorząd uczniowski, podchody. Była to okazja do wspólnej zabawy, ale także poznania Tarczyna i miejsc związanych z naszą patronką Ireną Sendlerową. Konkurencje pozwalały wykazać się zarówno intelektualistom, sportowcom i duszom artystycznym, śmiechu było przy tym mnóstwo. Integracja pierwsza klasa. Ukoronowaniem klasowych wysiłków okazały się ufundowane przez rodziców nagrody w postaci gustownych kubków z logo szkoły. Kiedy już uczniowie udowodnili, że zasługują na miano „Sendlerka”, przywitał ich pan dyrektor Jacek Marzec i wręczył nasze „firmowe” koszulki. Klasa 1A pięknie prezentowała się w habrze, a klasa 1B w czerwieni.

Kolejnym punktem programu było uroczyste ślubowanie na sztandar. Odbyło się ono z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na widowni zasiedli nauczyciele i przedstawiciele klas starszych. Na wszystkich wrażenie zrobiła piękna dekoracja oraz krótki program artystyczny, po którym pierwszaki uroczyście ślubowali kierować się w życiu takimi wartościami jak solidarność i tolerancja oraz rozsławiać dobre imię  naszej szkoły.

Potem już tylko sesja zdjęciowa i niespodzianka przygotowana przez rodziców – ognisko integracyjne. Zabawa przednia. I ciężko było się rozstać i słońce już dawno schowało się za widnokręgiem, kiedy pierwszoklasiści rozchodzili się do domów.

Kolejny raz udowodniliśmy, że w Sendlerowej musi się udać.

_DSC8867 _DSC8872 _DSC8877 _DSC8883 _DSC8902 _DSC8894 _DSC8911 _DSC8918 _DSC8924 _DSC8942 _DSC8987 _DSC8991 _DSC9026 _DSC9039