Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

Ślubowanie klas pierwszych

      Dnia 12 października, w piątek, odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej oraz Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Za organizację tego święta odpowiedzialna była klasa pierwsza wraz ze swoją wychowawczynią, ale bardzo pomocne były także osoby ze starszych klas.
    W części pierwszej usłyszeliśmy recytowanie wierszy oraz śpiewanie piosenek przez wybranych uczniów z naszej szkoły. Klimatyczne i wzruszające utwory oraz wiersze wprawiły nas w znakomity, nostalgiczny nastrój jesiennej aury. Urozmaicone one były błyskotliwą narracją konferansjerów.
     W części drugiej odbyła się krótka scenka przedstawiająca wyobrażenia uczniów co do przykładowego posiedzenia rady pedagogicznej. Wcielili się oni w rolę swoich nauczycieli. Niezwykle humorystycznie i trafnie oddali klimat nauczycielskich debat.     
     Na koniec nauczycielom z okazji ich dnia zostały wręczone kwiaty w podzięce za cały trud w nauczaniu, a w pokoju nauczycielskim czekał na nich mały poczęstunek, przygotowany przez wychowanków. Wszyscy doskonale bawiliśmy się tego dnia, który pokazał, że klasa pierwsza szybko i bezboleśnie weszła w szeregi uczniów tej szkoły.
Patrycja, kl. I
slubowanie5 slubowanie4 slubowanie2 slubowanie1