Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ I ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

         13 października 2016 roku w przededniu święta Komisji Edukacji Narodowej, jak co roku w naszej szkole, odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W tym uroczystym dniu, najmłodsi przedstawiciele braci uczniowskiej LO im. Ireny Sendlerowej, zostali w sposób symboliczny włączeni do grona uczniów. Każdy uczeń, wspomina ten dzień jako wyjątkowy.

       Życzymy Wam, aby słowa przysięgi, którą składaliście podczas ślubowania, stały się Waszym mottem  i były obecne zarówno w Waszych słowach jak i czynach.

        Dzień ten był również okazją by podziękować naszym wspaniałym nauczycielom za ich      trud i pracę.

    Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą
i nadzorują. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku –wykształcenie.

    Po powitaniu wszystkich zgromadzonych i słowie wstępnym Pan dyrektor Jacek Marzec zaprosił do obejrzenia części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy drugiej i trzeciej, pod czujnym okiem pani Anny Romaniuk i pana Pawła Maszczyka. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając i grając. Były piękne życzenia i kabaret pokazujący w żartobliwy sposób dzień z życia studenta.

   Kolejnym punktem spotkania były otrzęsiny klasy pierwszej. Zmagając się z licznymi, śmiesznymi konkurencjami udowodnili, że świetnie nadają się do naszej społeczności szkolnej.

    Po części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor, który skierował do grona pedagogicznego wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy
z młodzieżą. Podczas uroczystości Pan Dyrektor wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej wyróżnionym nauczycielom.

    Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

                                                                            Anna Romaniuk

DSCN7293 DSCN7291 DSCN7297 DSCN7299 DSCN7284 DSCN7286