Ślubowanie

Zaciekawiła cię nasza szkoła? Znów zaglądasz na tę stronę spragniony informacji, więc jeszcze trochę ci o niej opowiem. Istotą naszej szkoły jest to, że mamy wspaniałych nauczycieli i uczniów. Nikt tu nie jest tylko numerkiem z dziennika, ale członkiem rodziny, która jak co roku we wrześniu powiększyła się o nowych uczniów. Przyjęliśmy ich gorąco, a ślubowanie było naprawdę wyjątkowe.

Pewnego październikowego dnia, od samego rana odbywały się próby i ostatnie przygotowania do uroczystości. Pani Kołacińska i Pani Hetman dopieszczały szczegóły. Ogólnie wszystko wyszło genialnie, pomimo kilku drobnych błędów i śmiesznych wpadek przedstawienie miło się oglądało. Każdy z uczniów dał z siebie wszystko, a scenariusz przygotowany przez Panią Hetman był profesjonalny. Najbardziej podobało mi się jak grali chłopcy z klasy drugiej, byli fantastyczni. Gdy przyszedł czas na część przedstawienia o nauczycielach języków obcych, na widowni „zaszumiało”. Myślałam, że wzrok mi się psuje, widziałam dwie Panie od angielskiego. Kopia i oryginał, uczennica i nauczycielka, były łudząco podobne jak bliźniaczki, naprawdę wyglądały identycznie, co było przerażające, bo dwóch Pań Hetman świat by nie przetrwał (są zbyt fajne). Na koniec akademii uczniowie wręczyli kwiaty nauczycielom z okazji Dnia Edukacji i tort niespodziankę, który wzbudził niemałą sensację, ponieważ był w kształcie buraka (to takie nawiązanie do starego określenia naszej szkoły – „buraczanka”, które już jest nieaktualne, bo teraz jesteśmy z „sendlerowej”). Po części oficjalnej klasa pierwsza zaprosiła wszystkich na poczęstunek. Ten dzień był bardzo ciekawy.

Zwrócę się teraz do naszych nowych uczniów, mam nadzieję że nie żałujecie swojego wyboru, wiem że nie jest tu idealnie, ale gdzie jest? Jednak ta szkoła ma coś co sprawia, że każdy uczeń czuje, że jest kimś wyjątkowym i powiem wam szczerze nigdy nie chciałabym odchodzić z tej szkoły.

Katarzyna Baldzińska

uczennica klasy drugiej