Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

ŚWIĘTO 1. GRÓJECKIEGO OŚRODKA RADIOELEKTRONICZNEGO im. ppłk. JANA KOWALEWSKIEGO

ŚWIĘTO 1. GRÓJECKIEGO OŚRODKA RADIOELEKTRONICZNEGO im. ppłk. JANA KOWALEWSKIEGO

Żołnierze i pracownicy RON 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego obchodzili swoje święto.

Tegoroczne obchody realizowane były od 25 czerwca 2019 r. kiedy to żołnierze 1. Ośrodka Radioelektronicznego wzięli udział w Żołnierskiej Pamięci, odwiedzając groby byłych żołnierzy
i pracowników RON naszej jednostki wojskowej.

Kolejnym punktem uroczystych obchodów była Msza święta w dniu 27 czerwca w intencji żołnierzy oraz pracowników RON w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w której uczestniczyło dowództwo, żołnierze, pracownicy wojska, ich najbliżsi oraz zaproszeni goście  m. in.  Minister Marek Suski – Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Podczas mszy wręczone zostały medale „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” z okazji 100-lecia Biskupstwa Polowego w Polsce.

Nazajutrz – 28 czerwca, na terenie 1. Ośrodka Radioelektronicznego. Pod obeliskiem upamiętniającym patrona 1. Ośrodka Radioelektronicznego ppłk. Jana Kowalewskiego złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczny znicz. Uroczyste Apel wieńczący obchody święta jednostki miał miejsce  w dniu 28 czerwca o godz. 11.00.

Meldunek o gotowości pododdziałów ośrodka, Dowódcy 1. Ośrodka Radioelektronicznego płk. Andrzejowi KOZERZE, złożył dowódca uroczystości –  mjr Mariusz WOŹNIAK. Wśród zaproszonych  gości był gen. bryg.  Karol DYMANOWSKI Dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej, władze samorządowe, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych i jednostek wojskowych, przedstawiciele instytucji współpracujących  z jednostką, przedstawiciele organizacji kombatanckich i szkół,  byli żołnierze i pracownicy naszej jednostki.

Święto Ośrodka to także okazja do wyróżnienia i uhonorowania żołnierzy
i pracowników RON. Zgodnie z rozkazami Dowódcy Generalnego RSZ i Dowódcy 1. ORel. wręczono medale, listy gratulacyjne oraz inne formy wyróżnień. Wręczenia wyróżnień dokonali gen bryg. Karol DYMANOWSKI oraz płk Andrzej KOZERA.

Po defiladzie pododdziałów przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Dęblina, zaprezentowano pokaz wyszkolenia i umiejętności żołnierzy naszej jednostki.

Po części oficjalnej wszystkich zgromadzonych zaproszono na żołnierski poczęstunek połączony ze spotkaniem pokoleń. Nie zabrakło też atrakcji dla naszych najmłodszych uczestników uroczystości.DSC_1449 DSC_1453 DSC_1460 DSC_1470 DSC_2792 DSC_2842 DSC_2856 DSC_2986 DSC_3050 DSC_3059 DSC_3123 DSC_3125 DSC_3168 DSC_3240 DSC_3269 DSC_3337 DSC_3462 DSC_3498 DSC_3505 DSC_3507 DSC_3510 DSC_3526 DSC_3535