Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

Święto Niepodległości

Dnia 14 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Odbyła się uroczysta akademia ku pamięci tego ważnego dla każdego Polaka święta.

Na początek wystawiona została część artystyczna. Uczniowie po wielu przygotowaniach pięknie śpiewali, recytowali i opowiadali historię powrotu Polski do Niepodległości. Po przedstawieniu, jak co roku odbył się turniej historyczny „Jeden z dziesięciu”. Tematem był życiorys Józefa Piłsudskiego. Człowieka, który w dużej mierze przyczynił się do odzyskania wolności. W tej edycji nie do pokonania okazała się tegoroczna klasa maturalna, ponieważ trzech uczestników z owej klasy znalazło się w finale. Zwyciężył Wojciech Iwański, wbrew pozorom podobno zwolennik Romana Dmowskiego. Następnie zgodnie już z naszą szkolną tradycją przystąpiliśmy do śpiewania pieśni patriotycznych, przy akompaniamencie akordeonu pana dyrektora. Na koniec głos zabrał pan Zygmunt Latoszyński opowiadając nam ciekawe historie z czasów wojny. Myślę, że Dzień Niepodległości uczciliśmy tak jak na prawdziwych Polaków przystało.

Dziękujemy za przybycie:

Pani Katarzynie Paprockiej Członkowi Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego

Panu Zygmuntowi Latoszyńskiemu członkowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Panu Kazimierzowi Porębskiemu przewodniczącemu Towarzystwa Przyjaciół Tarczyna

Panu Jerzemu Zagórskiemu członkowi Towarzystwa Przyjaciół Tarczyna

Mamy nadzieję, że akademia Państwu się podobała.

Serdecznie dziękujemy również paniom Sylwii Hetman – Stępień, Justynie Kołacińskiej oraz Małgorzacie Duszy za przygotowanie nas do tej akademii.

Uczniowie LO im. Ireny Sendlerowej

DSCN7322DSCN7326DSCN7329DSCN7345DSCN7370DSCN7377DSCN7389DSCN7397DSCN7411DSCN7445DSCN7455 DSCN7457