Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

Wizyta Moeko i Ronga w naszej szkole

     Kilka dni temu naszą szkołę odwiedziła dwójka, młodych ludzi – Rong i Moeko. Pochodzą oni z Kambodży i Japonii.
     Przedstawili nam prezentacje na temat swoich krajów. Mogliśmy zaczerpnąć z nich wiele informacji na temat kultury, tradycji, obyczajów oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek, których nie znaleźlibyśmy w Internecie. Prezentacje były bardzo ciekawe, ja osobiście z chęcią wybrałabym się do obydwu tych krajów. Dla mnie jedną z najciekawszych rzeczy, której dowiedziałam się było to, że Kambodżanin uczył się pisać swoje imię aż 5 lat!
     Po tej części każda klasa z naszej szkoły przedstawiła również własne prezentacje. Wykazaliśmy się ogromną kreatywnością, gdyż w naszych wystąpieniach nie było mowy jedynie o Polsce, ale też zwerbalizowaliśmy obcokrajowcom ogromne zalety naszej szkoły, jak również przedstawiliśmy siebie i swoje zainteresowania.
      Podsumowując, cały projekt uważam za udany, pouczający i bardzo ciekawy.
Kamila, kl. II
moeko7 moeko6 moeko5 moeko4 moeko3 moeko2 moeko1