Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

Wycieczka historyczno-wojskowa

    W dniach 19 i 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce historyczno-wojskowej, zorganizowanej dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej jednostki wojskowej z 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektrycznego. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Państwowe Muzeum na Majdanku. Było to niezwykle wstrząsające przeżycie dla nas wszystkich. Po dwugodzinnym zwiedzaniu Muzeum, uczniowie zapalili symboliczne znicze pod Mauzoleum. Następnie udaliśmy się do Zamościa. Ze względu na ograniczony czas udało nam się zwiedzić jedynie Twierdzę Zamojską oraz Starówkę. Jednak profesjonalizm Pani Przewodnik zrekompensował okrojony czas zwiedzania. Około godziny 19 zakwaterowaliśmy się w pięknym pensjonacie ,, Arkadia’’ w miejscowości Kolonia Łaszczówka. Po niezwykle spokojnej i potrzebnej na regenerację sił nocy udaliśmy się do Przemyśla. Tam odwiedziliśmy profesjonalną jednostkę wojskową 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Resztę czasu wypełniło zwiedzanie miasta: Kopiec Tatarski, Zamek Kazimierzowski, Kościół Św. Jana Chrzciciela oraz Muzeum Dzwonów i Fajek. Atrakcją dla uczniów było spotkanie z Wojakiem Szwejkiem. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Sandomierza. Pomimo zmęczenia warto było odwiedzić tzw. Królewskie Miasto. Udało się zobaczyć: Bramę Opatowską, Collegium Gostomianum, Ucho Igielne, Bulwar nad Wisłą. Przez cały czas byliśmy pod opieką profesjonalnego organizatora wycieczki Pana pułkownika Ryszarda Olika. zdj DSCN7740DSCN7715 DSCN7761 DSCN7728 DSCN7749