Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

Żołnierze 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego oddali krew w ramach akcji „„SpoKREWnieni służbą””

Żołnierze 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego oddali krew w ramach akcji „„SpoKREWnieni służbą””

Mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Fr. Konrada Vietha w Radomiu stanął w dniu 11.06.2019 roku w 1. Grójeckim Ośrodku Radioelektronicznym. W ten sposób żołnierze i pracownicy Resortu Obronny Narodowej kolejny raz przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddając honorowo krew, aby podzielić się tym, co najcenniejsze i zaakcentować swoją gotowość do poświeceń na rzecz osób potrzebujących.

Do trwającej akcji dołączyli również żołnierze 61. Batalionu Piechoty Lekkiej w Grójcu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, przedstawiciele Nadleśnictwa Grójec oraz harcerze Hufca ZHP Grójec.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zorganizowana nie tylko w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić  kolejne osoby do oddawania krwi dla ludzi w celu ratowania ich życia.

W dniu 11.06.2019r. do akcji zgłosiło się ponad 46 osób, ale po wypełnieniu ankiety i przeprowadzonych badaniach zakwalifikowanych zostało 37 osób. Ostatecznie zebrano 16,65 litrów krwi.

Żołnierze 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” od 1 marca 2019 roku oddali w sumie 56,7 litrów krwi.

DSC 2 DSC 7 DSC 6 DSC 5 DSC 4 DSC 3