Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie

WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY 2021

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie,

Z przyczyn od nas niezależnych nie możemy spotkać się podczas dnia otwartego w szkole. Dlatego w inny sposób chcielibyśmy przedstawić Wam Liceum Ogólnokształcące imienia Ireny Sendlerowej. Głęboko wierzymy, że  jeśli poszukujecie dobrej, przyjaznej i bezpiecznej szkoły, to dobrze trafiliście.

Dzień otwarty odbędzie się 23.03.2021r. o godzinie 17:30. Będzie to spotkanie on-line.

Linki do spotkania na platformie Microsoft Teams

Plan spotkania:

prezentacja szkoły i kierunków kształcenia,

– szkoła oczami uczniów i absolwentów – filmik,

– spotkania w pokojach ze społecznością szkolną

1. spotkanie z gronem pedagogicznym odbędzie się po prezentacji szkoły i kierunków kształcenia, pod tym samym linkiem co prezentacja,

  2. link do spotkania z przedstawicielami samorządu uczniowskiego.

Trochę historii

Jesteśmy wyjątkową szkołą na mapie powiatu piaseczyńskiego. Dlaczego wyjątkową? Istniejemy już prawie 60 lat. W związku z licznymi reformami zmieniały się nazwy i profile, aż zostaliśmy przekształceni w Liceum Ogólnokształcące. Pięć lat temu otrzymaliśmy zaszczytne imię Ireny Sendlerowej, która poświęciła swoje życie najpierw ratowaniu, a potem pomaganiu dzieciom. Staramy się budować szkołę zgodną z jej maksymą „Jesteście przyszłością świata! Zróbcie coś, aby stał się lepszy. Bez wojen, śmierci niewinnych. Szerzcie dobro. Bądźcie wrażliwi na los słabszych od was”. Szczycimy się stałym, zgranym zespołem nauczycieli, którzy od lat z zaangażowaniem  tworzą szkołę, w której w przyjaznej, rodzinnej  atmosferze uczniowie zdobywają potrzebną wiedzę i rozwijają swoje zainteresowania i talenty – szkołę z sercem i duszą.

U nas się dzieje…

Mieścimy się w samym centrum Tarczyna, przy ulicy Oszkiela 1. Jesteśmy szkołą kameralną, co sprawia, że nasi uczniowie nie pozostają anonimowi, zawsze mogą liczyć na zainteresowanie, wsparcie i pomoc. Indywidualne podejście do ucznia nie jest u nas tylko pustym hasłem.

Głęboko wierzymy, że młody człowiek uczy się poprzez działanie, dlatego angażujemy się w liczne projekty edukacyjne, wyjazdy, konkursy. Corocznie organizujemy Integracyjny Rajd Pieszy, Europejski Dzień Języków, Poranek Literacki, Dzień Sportu, Noc Kinomaniaka, Dzień Ziemi. Nasze klasy objęte są patronatami uczelni wyższych, w ramach profili prowadzonych w klasach współpracujemy także z wieloma  innymi  instytucjami: Wyższa Szkoła Informatyki  Zarządzania i Administracji w Warszawie, Podkowiańska Wyższa Szkoła Medyczna, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Opera Narodowa, Teatr Narodowy, Teatr Ateneum w Warszawie, Habilitas rehabilitacja, Fabryka Wagi, Avon, Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny. Dzięki temu nie tylko nasi uczniowie mogą brać udział w zajęciach otwartych w tych placówkach, ale także ich pracownicy zaszczycają nas swoją obecnością.

Nasze profile

Ponieważ zarówno w  prezentacji jak i w ulotce znajdziecie Państwo informacje na temat przedmiotów rozszerzonych i zajęć dodatkowych, tutaj chcielibyśmy przybliżyć odrobinę informacji na temat tego, na jakie zajęcia dodatkowe mogą liczyć nasi uczniowie.

W ramach klasy medialnej bardzo prężnie działa u nas Teatr w szkole. Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarczynie wystawiamy cieszące się ogromną popularnością przedstawienia dla mieszkańców Tarczyna. Uczniowie zainteresowani historią mogą brać udział w spotkaniach Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Uczestniczymy w warsztatach radiowych, teatralnych, filmowych.

W ramach klasy rehabilitacyjno – kosmetycznej organizujemy spotkania i pokazy z rehabilitantami, fizykoterapeutami, dietetykami, kosmetologami. Każdy z naszych uczniów w ramach zajęć z korektywy ma możliwość ukończenia kursu masażu.

Język to podstawa

Bardzo mocno stawiamy na naukę języków. W ramach projektu International Education organizowanego przez ISEC każdego roku naszą szkołę odwiedzają studenci wolontariusze, którzy prowadzą zajęcia z języka angielskiego. Współpracujemy również z AFS – międzynarodową organizacją dedykowaną rozpowszechnianiu edukacji międzykulturowej. Dzięki tej współpracy gościliśmy u nas uczniów z wymiany międzynarodowej.

Nasze sukcesy

 Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów.  Znaleźliśmy się wśród finalistów ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła Dialogu”, mamy w naszym gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów,  nasza uczennica zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie „Żołnierze wyklęci”, uczniowie zdobywają liczne nagrody na konkursach recytatorskich i literackich na szczeblach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych i wiele innych.

Wolontariat

Ponieważ wierzymy, że szkoła to nie tylko nauka, ale i wychowanie do właściwych postaw, nasi uczniowie czynnie działają w różnych formach wolontariatu: wraz z Towarzystwem Przyjaciół Tarczyna prowadzimy kwestę na rzecz zabytkowych pomników tarczyńskiego cmentarza, organizujemy Górę grosza czy tworzymy trzon gminnego sztabu Szlachetnej Paczki. Za pośrednictwem fundacji „Gdy liczy się czas” wspomagamy dziecięce oddziały onkologiczne.

Prawda o nas

Nie jest łatwo w formie opisowej opowiedzieć o tym, co w szkole chyba najważniejsze, czyli o jej klimacie. Mówić jak i pisać można wiele, warto jednak zobaczyć i poczuć. Ponieważ nie możemy Państwa zaprosić do nas osobiście, proponujemy, abyście polubili naszego szkolnego Facebooka. Będziecie mogli przekonać się, że wszystko, o czym tu piszemy jest prawdą (warto w tym celu przejrzeć liczne zdjęcia i relacje) a także na bieżąco będziecie informowani, co u nas i w ten sposób niczego nie przegapicie. Dodatkowo zachęcamy  do kontaktu z naszymi uczniami, oni chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Można kontaktować się poprzez e-mail do samorządu: losendlerowa.su@gmail.com

Oczywiście zapraszamy na spotkanie on-line, które odbędzie się 23.03.2021r. o godzinie 17:30.

Do zobaczenia, mamy nadzieję, wkrótce

Dodaj komentarz